Rubriky
rozhovory

Praktický seminář o komunikaci pro trenéry Motoru

Pokud jste někdy navštívili Budvar arénu, možná jste si v ní všimli nápisu „Nejen hokej…“. Toto heslo odráží výchovnou koncepci klubu, která má mimo jiné i jeden velký cíl – vychovávat nejen špičkové hokejisty, ale také lidi s dobrým charakterem. Mládežnická sekce českobudějovického Motoru se proto dlouhodobě věnuje nejen rozvoji hráčů po hokejové stránce, ale důraz klade také na kvalitní přípravu trenérů, kteří s hráči pracují. Je mi ctí, že mohu být součástí této vize.

Dne 24. 8. 2022 proběhl ve VIP prostorách Budvar arény klubový seminář pro hlavní trenéry mládeže, který byl zaměřen na rozvoj komunikačních dovedností. Lektory semináře jsme byli já a rovněž psycholožka a pedagožka Mgr. et Mgr. Vlaďka Tomková. Cílem nebylo sdílet teorii, ale vyzkoušet si věci v praxi. Hlavní důraz jsme proto dali na modelové situace, během kterých byli trenéři natáčeni na video. Díky následnému rozboru situací si mohli uvědomit, jak jejich projev působí, jaké techniky fungují a co stojí za to zlepšit.

Věřím, že podobné akce přispějí k tomu, že budeme v Motoru nadále vychovávat nejen kvalitní hokejisty, ale také budovat dobré vztahy s hráči a jejich rodiči.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..