Praktický seminář o komunikaci trenér-rodič pro trenéry Motoru

Pokud jste někdy navštívili Budvar arénu, možná jste si v ní všimli nápisu „Nejen hokej…“. Toto heslo odráží výchovnou koncepci klubu, která má mimo jiné i jeden velký cíl – vychovávat nejen špičkové hokejisty, ale také lidi s dobrým charakterem. Mládežnická sekce českobudějovického Motoru se proto dlouhodobě věnuje nejen rozvoji hráčů po hokejové stránce, ale důraz klade také na kvalitní přípravu trenérů, kteří s hráči pracují. Je mi ctí, že mohu být součástí této vize.

Dne 24. 8. 2022 proběhl ve VIP prostorách Budvar arény klubový seminář pro hlavní trenéry mládeže, který byl zaměřen na rozvoj komunikačních dovedností. Lektory semináře jsme byli já a rovněž psycholožka a pedagožka Mgr. et Mgr. Vlaďka Tomková. Cílem nebylo sdílet teorii, ale vyzkoušet si věci v praxi. Hlavní důraz jsme proto dali na modelové situace, během kterých byli trenéři natáčeni na video. Díky následnému rozboru situací si mohli uvědomit, jak jejich projev působí, jaké techniky fungují a co stojí za to zlepšit.

Věřím, že podobné akce přispějí k tomu, že budeme v Motoru nadále vychovávat nejen kvalitní hokejisty, ale také budovat dobré vztahy s hráči a jejich rodiči.

Tady je odkaz na klubový článek: https://hcmotor.cz/clanek.asp?id=11462&passw=2d5171152887701747218d0ad166aa03&fbclid=IwAR3Ntk8n_1_bdxKNdyoJoabBVeSLRgDXM8peCkxLzvWPm0mcQl6TxNBTW1k

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *