O mně

Jsem absolventem doktorského oboru filosofie na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích. Zaměřil jsem se na filosofické zkoumání sportu a jeho role v dobrém životě.

Od května 2017 podnikám jako mentální kouč a filosofický konzultant. Mezi mé klienty patří především, ovšem nikoli pouze sportovci. Dlouhodobě spolupracuji s kluby HC Motor České Budějovice (lední hokej) a Tigers České Budějovice (basketbal), u kterých se starám o mentální přípravu a duševní rozvoj mládeže. Pořádám rovněž rozvojové semináře pro trenéry a diskutuji s rodiči hráčů o smyslu sportování a rozumném vedení dětí ke sportu.

Mám za sebou bohaté sportovní, studijní i cestovatelské zkušenosti, mezi které patří moje hráčské angažmá v americké juniorské hokejové lize, praktická stáž na Cardiff Metropolitan University (Wales) zaměřená na studium sportovní psychologie a filosofii sportu či Erasmus pobyt na University of Gloucestershire (Anglie) zaměřený na studium hry. Jsem zakládajícím členem Institutu živé filosofie.

Můj cíl

Pomáhám svým klientům dosahovat sportovních úspěchů a také si uvědomit, že život není jen o sportu.

Mentální příprava patří v současnosti k nedílným složkám kvalitního sportovního výkonu. Jde o to učit se poznávat sebe sama, rozvíjet mentální odolnost a schopnost správně reagovat na náročné sportovní situace. Tím to ale zdaleka nekončí. Do komplexní mentální přípravy patří také filosofie.

Specializuji se na mentální přípravu sportovců. Propojuji přitom mentální koučink s oblastí živé filosofie a sportovní psychologie. Pokud nejste z prostředí sportu, rád s Vámi přesto proberu, co Vás zajímá a jak bychom mohli spolupracovat.

3 pilíře mojí práce

sloup
sloup
sloup

Filosofická praxe / živá filosofie

 • Filosofické poradenství a konzultace - modifikovaný přístup Oscara Brenifiera
 • čerpání z praxe českých i zahraničních filosofických poradců a lektorů

Sportovní psychologie

 • Poznatky ze současných psychologických výzkumů
 • čerpání z praxe českých i zahraničních sportovních psychologů

Koučink a mentální trénink

 • Koučovací technicky a otázky
 • čerpání z praxe českých i zahraničních koučů

Vzdělání

Univerzita

 • 2018–2023: Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích, Teologická fakulta, obor Filosofie (Ph.D.)
 • 2016–2018: Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích, Teologická fakulta, obor Filosofie (Mgr.)
 • 2013–2016: Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích, Teologická fakulta, obor Filosofie a religionistika (Bc.)

Kurzy a výcviky

 • 7. – 8. 10. 2023: Deep Philosophy Retreat – kontemplativní přístup k filosofování (lektoři: Ran Lahav a Karin Fechnerová)
 • 28. 10. 2022: hokejový trenérský seminář „Psychologie ve vývoji sportovce“ – 6 kreditů (lektor: Karel Pich)
 • 9/2021 – 12/2021: ve spolupráci s Young Caritas ČB (zástupce: Václav Peltan) spoluřešitel projektu OP VVV v aktivitě „Tandemové neformální vzdělávání“ – realizace a reflexe workshopů s basketbalisty Tigers České Budějovice
 • 25. – 26. 6. 2021: akreditovaný kurz MŠMT „Práce s kontroverzními tématy“ (lektorka: Kristýna Hrubanová – NaZemi)
 • 2020: Deep Philosophy Group – pravidelná setkání nad kontemplativním přístupem k filosofování (lektor: Ran Lahav)
 • 2018: výcvik v metodě filosofické konzultace dle Oscara Brenifiera (Institut de Pratiques Philosophiques, odborný průvodce: Lara Kurygina; filosofičtí praktikanti: Maria Volodina, Andrew Keltner)
 • 27. 2. – 4. 3. 2017: prakticky zaměřený kurz International English Winter Seminar „Practicing Philosophy“ (organizátor: Institut de Pratiques Philosophiques – Oscar Brenifier a Isabelle Millonová)

Reference

Lukáš má skvělé chápání jak pro sport, tak pro psychologický stav sportovce v momentální situaci a dovede na to suprově reagovat a pracovat s tím.

Daniel Korčák
Broková střelba - juniorský mistr světa

Spolupráci hodnotím jen pozitivně a každému ji doporučuji, protože občas je opravdu super dostat nějakou zpětnou vazbu a ukázat cestu.

Petr Koktavý
Manažer, fotbalista FK Jindřichův Hradec

Konzultace mi daly určitou dávku sebevědomí, které se přeneslo jak na led, tak do osobního života. Příjemné bylo mít osobu která hokejové prostředí zná, a které jsem se mohl se vším svěřit.

Martin Lidák
Bývalý hráč HC Motor České Budějovice